"לפני כשש שנים קיבלתי קריאה: דיווח על חמישה חבר'ה שיצאו לטייל בג'יפ סופה בגבול מדבר יהודה־ערבה, ואבד עימם הקשר. ההחלטה הראשונה שלי הייתה לא להוציא את הצוותים לשטח. חשבתי לעצמי: מה הסבירות שחמישה בחורים צעירים ובריאים נקלעו לצרה, ואף אחד מהם לא יהיה מסוגל להזעיק עזרה?
כעבור דקות אחדות קיבלתי טלפון נוסף ומודאג מאישתו של נהג הרכב.
בעלה הבטיח לה לחזור עוד באותו הערב לאירוע משפחתי בבני־ברק, ולא הגיע. באותו רגע החלטתי להזניק אל המדבר את כלל הכוחות – עשרות מתנדבים בעשרות רכבי שטח – לחיפוש אחר המטיילים. המחלצים לא מצאו דבר, עד שהוריתי לכולם לדומם את כלי הרכב, להשתתק ולהאזין."

כך מתחיל סיפור חילוץ אחד מיני רבים.

שיטפונות בנחלים, איתור נעדרים במדבר, חילוץ פצועים, מסוקים ואלונקות הם חלק נכבד משגרת החיים, באדרנלין גבוה, מסביב לשעון, של אלעד סקר.

אלעד סקר

אלעד עוסק באיתור, חילוץ והצלה למעלה מ-24 שנים, בהתנדבות. באמתחתו למעלה מ-1,400 חילוצים בארץ ובעולם, ולפיכך גם סיפורים רבים. הוא מפקד על יחידת החילוץ ערבה משנת 2003, אחת מיחידות החילוץ הפעילות ביותר בישראל, מוביל משלחות סיוע לאזורי אסון, מנהל שיתופי פעולה בינלאומיים בתחום החילוץ, מוביל קורסים למפקדי יחידות חילוץ, מרצה ומנחה סדנאות בארץ ובעולם. בשנת 2010 זכה סקר לקבל את "אות הנשיא למתנדב" מהנשיא שמעון פרס, הוקרה על פעילותו ההתנדבותית ותרומתו לחברה תוך סיכון חיים.

במרס 2016 הוענק לו וליחידת החילוץ ערבה אשר בפיקודו (86 מושבניקים מתנדבים מכל יישובי הערבה והכיכר) אות אומ"ץ בתחום הרפואה.

סקר נשוי ואב לשלושה. תושב מושב עין יהב שבערבה. בעל משק לגידול פלפלים ליצוא.

mickey_alon-ssudan-181
הטלפון שלנו:

052-3666203

האימייל שלנו:

elad.seker@gmail.com